​​

  vs

vs


vs

​vs



North Underclassman Bracket 

Heat 

On the Korner 

Prolific Power 

SC Warriors 

Bodyshop 



vs vs

vs

vs 


OTK 17's

Moorsville Bulldogs  .

MoorsVille Bulldogs

Elite 



Elite 17's 

Seed 3 North

Seed 4 South

South champion


Type your paragraph here.

Scheduled Times for Luncheon

(not all teams are included because of North and South Bracket)

Wofford Collge 

Keeter Stadium 

OTK 15's 

Proehlific Power 15's 

Speaker Dan Shaeffer

OTK 15's 

Proehlific Power 15's



Seed 4 North

Seed 2 North

Seed 4 North

Seed 5 North  

Saturday 1:30@Crawdads   

Heat 

SC Warriors 

Bodyshop 15's 

On the Korner 15's 

Proehlific Power 15's


Catawba Valley Community College

Saturday October 8th    

 8:30  Mauldin Baseball
11:00 Hit House 
1:30   Elite 17's     
4:00   Elite 17's

   

Sunday October 9th 

9:00   South Seed 1

11:30 OTK 17's  

1:30   Leadership Lunch

2:30   Bodyshop 17's

5:00   OTK 17's 

     

 


 

Border Showcase/Championship Oct 8-9

    

vs vs


vsvs 


vs vs



South Underclassman Bracket 

Elite 

Mauldin Baseball Club 

Hit House 

Dry Pond 




Sunday 1:30@USC Upstate 

Proehilfic Power 17's 

Bodyshop 17's

On the Korner 17's

WM9

Elite 17's

Winner game 1 south 

Hit House

Elite

Proehific Power 17's

OTK 18's



Seed 2 South 

Proehilfic Power 17's

Corey Warner

​WM9

Elite 17's 

vs vs



OTK 17's

SC Warriors 



Moorsville Bulldogs 

Moorsville Bulldogs 

vs vs

vs

vs 


Crosstraining Sports  

"More Than Just a Game" 

Leadership Lunch will be held Sat and Sun at 1:30. Saturday is at Hickory Crawdads and Sunday is at USC Upstate 

Seeding

- Overall Record

- Head to Head 

- Runs Allowed 

- Runs Scored 

- Run Differential 


Hickory Crawdads Stadium

USC Upstate 

Saturday October 8th   
3:00  Mauldin Baseball
7:00  OTK 18's    


Sunday October 9th  

8:00  Seed 3 South 

10:30 Bodyshop 17's    

    

 


 

vs vs



Saturday October 8th   

 9:00  Bodyshop 17's    
11:30 Bodyshop 17's
4:00   WM9   
6:30   Dry Pond     


Sunday October 9th  ​    

9:30   WM9 

12:00  Seed 3 South    

2:30   Loser of 1 south

5:00  North Champion 

 


 

Saturday October 8th   
12:30 WM9
4:00  Heat 


Saturday October 9th  

 3:00 OTK 18's

 5:00 Proehlific Power17's    

    

 


 

​​


vs vs



Saturday October 8th    

 9:00   Heat
11:30  SC Warriors
1:30   Leadership Lunch 
3:30   Bodsyhop 15's

7:00   Bodyshop 15's 


Sunday October 9th  

9:00   Seed 5 North 

11:30  Seed 1 North

2:00    Loser of 2 North 

4:30    Seed 3 North 

  

 


 

vs vs

vsvs 


Dry Pond

Proehilfic Power 17's



Seed 4 South

OTK 18's

vs vs

vs

vs